Távfelügyelet Hont
Értesítéses szolgáltatás - Hont
Kivonuló járőrszolgálat - Hont
- az egyszeri rácsatlakozási díjat elengedjük, így az 10.000 Ft+Áfa helyett, most 0 Ft,
- a GSM átjelzőt ingyenesen adjuk, így az 30.000 Ft+Áfa helyett, most 0 Ft,
- egyszeri teljes rendszer átvizsgálást, karbantartást végzünk rendszerén, most 13.000 Ft+Áfa helyett, most 0 Ft,
- különböző havidíj kedvezményeket biztosítunk a választott hűségidő függvényében.
A távfelügyeleti szolgáltatás, több fontos részből tevődik össze. A diszpécserszolgálat nem csak akkor értesít minket, ha behatolásjelzés történik, hanem műszaki hiba esetén is. Például, ha olyan műszaki meghibásodást észlelnek, ami talán a telepítés helyszínén nem is okoz gondot jelen pillanatban a lakásriasztó működésében, akkor is értesítik az ügyfelet és egyéb esetekben is: áramszünet, akkumulátor lemerülés, amikor nem vagyunk a helyszínen, talán nem is értesülnénk ezekről a problémákról. Amellett, hogy folyamatos kontroll van riasztórendszerünk felett, még életvédelmi szerepet is ellát a szolgáltatás, akár idős, rászoruló embereknél segélykérő rendszerként is tud működni a távfelügyelt riasztórendszer, egy távirányító gomb megnyomásával egészségügyi riasztást küld a rendszer a diszpécser központba, ahol a értesítik az orvost, mentőt stb. Riasztórendszereink, lakásriasztóink ma már egytől egyig rendelkeznek beépített kommunikátorral, ami biztosítja számunkra a távfelügyeleti csatlakoztatás lehetőségét akár vezetékes, akár GSM, GPRS hálózaton keresztül.
- társasházi lakások,
- családi házak,
- üzletek, boltok,
- bankok, posták, irodaházak, szállodák, hivatalok,
- iparterületek, műhelyek, raktárak
- egyéb ingatlanok védelme.
- Behatolásjelzés: Megállapítható a betörés pontos helye és időpontja, zónánkénti kiosztásban. Ekkor, a MABISZ előírása szerint, meg kell szólalnia a szirénának.
- Pánikjelzés: ekkor nem szabad szólnia a szirénának, csak a távfelügyeleti központba küld a rendszer jelzés (hangos riasztás esetén bepánikolhat az elkövető és agresszív viselkedést okozhat nála). Ez a megoldás csak távfelügyelt rendszereknél él, helyi rendszerek esetén nem működik.
- Kényszerített nyitásjelzés: A nyitásjelentés megkülönböztetett módja. Egy speciális kód alkalmazásával a a felügyeleti központ tudomására hozható, hogy kényszer hatására történt a riasztó kikapcsolása. Ekkor a rendszer hatástalanítása mellett jelentés megy a központba, és szolgálat rögtön intézkedik, segítségül hívja a járőrszolgálatot és a rendőrséget.
- Tápellátás jelzés: A riasztórendszer folyamatosan figyeli a hálózati tápfeszültség meglétét, és ha az hosszabb ideig kimarad, akkor jelzést küld. Ha a szünetmentes tápegység akkumulátora kezd lemerülni, akkor is értesíti a rendszer a felügyeleti központot. Az akkumulátor teljes lemerülése esetén a riasztó működésképtelen lesz, de mielőtt ez megtörténne az diszpécser szolgálat figyelmezteti az ügyfelet erről, aki megfelelően intézkedve elháríthatja a felmerült hibát.
- Szabotázsjelzés: A riasztórendszer eszközeinek szabotálására figyelmeztet, kikapcsolt módban is működik.
- Tesztjelzés: A rendszer naponta egy jelzést mindenképpen elküld a távfelügyeleti központba, ezzel tesztelve az átviteli csatornát a rendszer és a központi számítógép között. A jelzés kimaradásakor a szolgálat értesíti az ügyfelet.
- Egészségügyi jelzés: A kezelőn lévő egészségügyi riasztás gomb megnyomásával, lehetőség nyílik közvetlen segítségkérésre. A központi rendszer a bajba került összes, lényeges adataink tárolására és megjelenítésére képes, alapot teremtve egy megfelelő orvosi beavatkozás elindítására.
- Nyitás-zárás jelentés eseménynapló: A nyitás-zárás jelzések, a riasztórendszer élesítése és hatástalanítása esetén küldött jelek. Ezzel követhetővé válik, hogy pontosan hány órakor történt az objektum nyitása és zárása. A központban rögzített jelzések listáját az ügyfél havonta kapja meg postán, vagy elektronikus úton. A nyitás-zárás eseménynaplóval ellenőrizhető a munkatársak pontos munkakezdése és befejezése, illetve munkaidőn kívüli bejárása.
- Tiltott intervallum figyelés: Az ügyfél megadhat időintervallumokat, amikor az ingatlannak mindenképpen zárva kell lennie, hogy akkor, ott senki se tartózkodhasson. Ha a megadott időtartományban mégis valaki megpróbál kóddal bemenni vagy ott tartózkodik, akkor a szolgálat ezt azonnal jelzi az ügyfél részére.
- Zárás elmaradás figyelés: Ha a szerződő által előírt időpontban nem történik meg a riasztórendszer bekapcsolása, akkor erről a szolgálat azonnal értesíteni fogja.
- Tiltott kód figyelés: Hasonló, mint a tiltott intervallum figyelés, de nem csak az időpont kerül figyelésre, hanem a felhasználói kódok segítségével a felhasználó személye is. Ha a megadott időintervallumban tartózkodásra nem jogosult kóddal történik cselekmény, akkor a távfelügyeleti központ azonnal értesíteni fog.
- Tűzjelzés fogadása: A felügyeleti központ alkalmas tűzjelző rendszerek riasztás és állapot jelzéseinek a fogadására és a diszpécser szolgálat a jelzéseknek megfelelően képes intézkedni.
- Műszaki berendezések jelzése: A folyamatos működésű készülékek (hűtők, klíma, stb.) állapotjelzéseinek fogadását jelenti, áramszünet, technikai hibák. Így a hiba létrejötte után, azonnal megkezdődhet annak elhárítása, megelőzve ezzel nagyobb károk kialakulását.